Tel.č.:  +421 902 310 654  1497706423 Facebook

Masívne veľkoplošné dosky (dub)

velkoplosne palicky2 1I. trieda, II. trieda, III. trieda

popis: veľkoplošné dubové dosky z masívu

spôsob inštalácie: lepením, klincovaním

špecifikácie: pero-drážka

úpravy: bez povrchovej úpravy (hobľované - hladké)


Masívne podlahy a ich výhody:

Oceniť by sme mali aj schopnosť dreva prijímať a vydávať vlhkosť, čo funguje v obmedzenej miere aj pri lakovaných drevených podlahách. Samozrejme, tam kde vystačíme s drevom upraveným len voskom alebo olejovaním, regulácia klimatických podmienok bude ešte lepšia. Odporúčaná vlhkosť vzduchu je 50 až 60 percent.

Pre človeka je drevená podlaha príjemná svojou nášľapnou elasticitou. Chránia tak naše končatiny pri chôdzi a pri nárazoch (je to aj jeden z dôvodov, prečo sa v telocvičniach používa práve táto podlaha), zabraňujú únave svalov a väzov.

Drevo sa v porovnaní s umelými hmotami minimálne nabíja statickou elektrinou. Napr. pri drevených parketách sa nameral elektrostatický náboj len okolo 500 V/m, zatiaľ čo pri kobercoch a záclonách zo syntetických vlákien asi 20 000 V/m a pri podlahovej krytine z PVC dokonca až 34 000 V/m.

Výhodou minimálnej statickej elektriny drevených podláh je, že nepriťahujú prach, preto sa jednoducho udržiavajú.
Pri drevených podlahách sa nemusíme obávať horľavosti. Pri požiari iba zuhoľnatie povrch. A na rozdiel od syntetických krytín sa neuvoľňujú výpary škodlivé zdraviu.
Podlahy upravené voskovým olejom sú odolnejšie proti odretiu ako lakované a nekĺžu (čo ocenia najmä starší ľudia), ale zase sú náročnejšie na údržbu a je tu viac vrstiev použitých prípravkov. Pri poškodení možno na olejových podlahách prípadný vryp zakryť opravným olejom, na lakovaných parketách býva prípadná korekcia vidieť a časom sa musia parkety v miestnosti kompletne prebrúsiť a opäť nalakovať.

Dub európsky - žltohnedé drevo, vhodné pre každý štýl zariadenia. Hovorí sa o ňom ako o nadčasovom materiáli, ktorý málo napúča a je odolný proti namáhaniu. Nereaguje na svetlo. Odporúča sa aj do bytov v panelových domoch, ktoré sa vyznačujú vysychaním a následným rozostupovaním drevených podláh.
Jaseň - krásne štruktúrované drevo v rôznych odtieňoch podľa druhu. Drevo je elastické, tuhé a odolné proti namáhaniu.cennk velkoplonedoskynajnovsie


Kontaktujte nás

Tel.č.:

+421 902 310 654

(Matúš Sakáč)

 

E-mail:

najparkety@gmail.com

Kontaktný formulár

Contact us

Your message has been sent sucessfully